26/08/2019

Το Τμήμα Κτηματολογίου και Χωρομετρίας με σχετική του Ανακοίνωση, ημερομηνίας 30/7/2019, ενημερώνει το κοινό ότι έχει διακόψει προσωρινά όλες τις προσβάσεις στα ανοικτά δεδομένα της Διαδικτυακής Πύλης "DLS PORTAL" μέσω Υπηρεσιών / Προγραμματιστικών Διεπαφών - "services", τόσο για τους Πολίτες / Οργανισμούς, όσο και για Τμήματα του Δημοσίου.

22/05/2019

Στο πλαίσιο της συνεργασίας που αναπτύχθηκε μεταξύ του Τμήματος Ηλεκτρομηχανολογικών Υπηρεσιών και του Κέντρου Αριστείας για Έρευνα και Καινοτομία «Κοίος» του Πανεπιστημίου Κύπρου, με στόχο τη βέλτιστη διαχείριση του συστήματος στόλου της Δημόσιας Υπηρεσίας, πραγματοποιήθηκε σχετική ημερίδα, στις 21/5/2019, στο Πανεπιστήμιο Κύπρου.

30/03/2019
Η Ομάδα Εργασίας για τα Ανοικτά Δεδομένα συμμετείχε στο Διεθνές Συνέδριο CirClE2019 «Προκλήσεις για τα νησιά στην εποχή της κυκλικής οικονομίας» και SMile2019 «6ο Συνέδριο για τη βιώσιμη κινητικότητα και τα ευφυή συστήματα μεταφορών», που διοργανώθηκε από το Τμήμα Δημοσίων Έργων..